Pan Józef Kowalski ma 111 lat

13:02

2 lutego 2011

Agnieszka Dobosiewicz

Dziennikarka gorzowskiej redakcji Radia Zachód i Radia Gorzów. Tel. 95 7204 791.

Pan Józef Kowalski kończy dziś 111 lat. Najprawdopodobniej jest najstarszym Europejczykiem. Od 1994 roku mieszka w Domu Pomocy Społecznej w Tursku. Dzieciństwo i młodość spędził w miejscowości Wicyń pod Złotowem. Potem służył w kawalerii pod dowództwem Józefa Piłsudskiego, jest ostatnim żyjącym bohaterem wojny polsko-bolszewickiej, podczas II wojny światowej był więźniem obozu koncentracyjnego.

Dziś w Domu Pomocy Społecznej w Tursku odbyła się uroczystość, podczas której jubilat świętował swoje 111 urodziny. Były prezenty, tort i życzenia 200 lat. Po II wojnie światowej pan Józef Kowalski osiedlił się we wsi Przemysław, gdzie zajmował się hodowlą koni. Miał również własne gospodarstwo rolne. Był żonaty, miał jednego syna.

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/02/02-jozef-111-urodziny-do-popoludniowki.mp3|titles=posłuchaj relacji]

5 myśli na temat “Pan Józef Kowalski ma 111 lat”

  1. Z całym szacunkiem dla osób,starszych,te pan weterane? karygodne.Bochater wojny polsko-bolszewickiej,nie zasłużył na taki tytuł.Cała historia jest okrutnie sfałszowana,a miało to miejsce dawno temu.Wkrótce ujży ona światło dzinne,a wtedy wyjdzie jak to zrobiono z najwyższych władz idiotów.A panu Józefowi 100 lat!! 100 lat tych pierwszych życzę.

Dodaj komentarz