Pałac w Rogach na sprzedaż w połowie listopada

16:58

26 września 2012

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

Przedłuża się procedura sprzedaży Pałacu w Rogach. Nieruchomość, jeszcze, należy do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie. Choć informację o zamiarach uczelni podaliśmy już w kwietniu, to nadal władzom PWSZ nie udało się nieruchomości sprzedać. Powodem przeciągania się procedur jest niewielki teren wchodzący w skład zespołu parkowo – pałacowego, na którym znajduje się ujęcie wody i urządzenia, z których korzystają także mieszkańcy Rogów. Gorzowska uczelnia nie chce, aby po sprzedaży pałacu mieszkańcy Rogów mieli kłopoty z wodą, więc postanowiono, że teren, między innymi z hydrofornią, zostanie przekazany gminie Lubniewice. Wnioskowali o to sami mieszkańcy Rogów.

– I stąd cała procedura się przeciąga – mówi rektor PWSZ Elżbieta Skorupska – Raczyńska:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/09/26-elzbieta-skorupska—raczynska—rogi—1.mp3|titles=Elżbieta Skorupska – Raczyńska – Rogi – 1]

Elżbieta Skorupska – Raczyńska dodaje, że nie boi się o wynik przetargu, bo zaiteresowanie pałacem w Rogach jest spore:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/09/26-elzbieta-skorupska—raczynska—rogi—2.mp3|titles=Elżbieta Skorupska – Raczyńska – Rogi – 2]

PWSZ sprzedaje pałac w Rogach, bo uczelni nie stać na jego utrzymanie. Zabytkowy budynek od 2006 roku znalazł się w posiadaniu PWSZ. Wcześniej mieścił się tam ośrodek szkoleniowy Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

foto: www.rogi.pwsz.pl

Jedna myśl na temat “Pałac w Rogach na sprzedaż w połowie listopada”

Dodaj komentarz