Okradali samochody ciężarowe. Grozi im do 10 lat więzienia

13:30

14 listopada 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Polska Agencja Prasowa

Sąd Rejonowy w Żarach aresztował na trzy miesiące trzech mężczyzn podejrzanych o włamania z kradzieżą do naczep tirów. Aresztowani są mieszkańcami woj. dolnośląskiego w wieku od 28 do 35 lat. Za okradanie tirów grozi im do 10 lat więzienia. Dwaj z nich mają dodatkowo zarzut posiadania broni gazowej bez zezwolenia i narkotyków oraz kradzieży samochodu. – Odpowiedzą także za ucieczkę policji i uszkodzenie radiowozu – mówi rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.
Policjanci z Żar pracujący nad sprawą włamań do naczep tirów otrzymali informację o takim przestępstwie, do którego doszło na terminalu w Olszynie. Sprawcy odjechali z tego miejsca srebrnym minivanem w kierunku granicy. Policja szybko zlokalizowała pojazd. Jego kierowca nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe, a pasażer uciekającego forda galaxy rzucał pod koła nieoznakowanego radiowozu kartony wypełnione kradzionym towarem. Pościg zakończył się po niemieckiej stronie granicy, gdzie przestępcy porzucili samochód i uciekli. Niebawem zostali zatrzymani w granicznej Łęknicy. Cała trójka usłyszała zarzuty, a sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy ustalają, za ile włamań do tirów oraz innych przestępstw są odpowiedzialni aresztowani mężczyźni.

Dodaj komentarz