Oczy dla Ani

18:29

14 lutego 2015

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

 „Oczy dla Ani” to hasło akcji zorganizowanej przez mieszkańców Skwierzyny po to, by pomóc dwudziestoczteroletniej Annie Wojtas w zebraniu pieniędzy na operację. Młoda skwierzynianka cierpi na wysoką krótkowzoczność obu oczu. Jedynym sposobem na uratowanie wzroku jest przeprowadzenie operacji w prywatnej klinice. Jednak Ani nie stać na opłacenie leczenia. W akcję pomocy dziewczynie włączyli się nie tylko sami mieszkańcy, ale także władze Skwierzyny. W skwierzyńskim gimnazjum w sobotę zorganizowano turniej piłki nożnej halowej, by pomóc w zbiorce pieniędzy potrzebnych na sfinansowanie operacji Ani. Zdaniem burmistrza miasta, Lesława Hołowni to wspólne przedsięwzięcie skwierzynian, jest początkiem działań na rzecz innych osób potrzebujących. 

Ewa Zdrowowicz Kulik, prezes funadcji „Serca na dłoni”, która bierze aktywny udział w akcji uważa, że w Skwierzynie jest dobry klimat do tego rodzaju działań.

Anna Wojtas, której skwierzynianie pomagają, organizując różnorodne przedsięwzięcia, by zebrać pieniądze potrzebne na operację przyznaje, że czuje się onieśmielona rozmachem akcji.

Po to, by przeprowadzić operację wszczepienia do oczu Ani specjalnych soczewek, potrzeba około 15 tysięcy złotych. W niedzielę odbędzie się koncert charytatywny w hali widowiskowej skwierzyńskiego Ośrodka Kultury, 28 lutego gimnazjum zaprasza na maraton zumby. Akcja zbiórki pieniędzy ma zakończyć się 1 marca, międzynarodowym koncertem charytatywnyn na skwierzyńskim rynku.

 

Dodaj komentarz