Ochrona przeciwpowodziowa w Słubicach – czas start! Inwestor ma 1350 dni

16:35

12 czerwca 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Rozpoczyna się najbardziej oczekiwana inwestycja wodna dla mieszkańców Słubic i okolic. Dziś w Collegium Polonicum w Słubicach została podpisana umowa z wykonawcą, który zobowiązał się w ciągu niespełna 4 lat wybudować wały przeciwpowodziowe chroniące miasto oraz przebudować dwa kanały: Czarny Kanał i Raczą Strugę. – Inwestycja będzie kosztowała 113 milionów – mówi marszałek Elżbieta Polak:


Marcin Konarzewski, zastępca dyrektora spółki Energopol – Szczecin S.A, która zrealizuje inwestycję, mówi, że obecnie trwa gromadzenie dokumentacji. W działania będzie zaangażowanych 80 osób, a pierwsi robotnicy pojawią się w Słubicach już jesienią:

Waldemar Starosta, dyrektor Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, mówi, że tak dużej inwestycji nie było od dawna:

Wicewojewoda Robert Paluch dodaje, że budowa nowych wałów przeciwpowodziowych była oczekiwana od wielu lat. – Rok 1997 spowodował tutaj spustoszenie – dodaje wicewojewoda:

Inwestycja została sfinansowana przez Bank Światowy. W planach w najbliższym czasie jest także wzmocnienie ochrony przeciwpowodziowej Nowej Soli oraz okolic Krosna Odrzańskiego. Wszystkie trzy inwestycje oszacowano na 460 mln zł.

Dodaj komentarz