O czym dyskutować na Kongresie Kobiet?

14:40

17 sierpnia 2011

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Jakimi zagadnieniami zajmą się w tym roku uczestniczki Lubuskiego Kongresu Kobiet? Na ten temat dyskutowano w Zielonej Górze w trakcie posiedzenia rady programowej Kongresu.
Zdaniem marszałek Elżbiety Polak jednym z najważniejszych tematów, jakie z pewnością pojawi się podczas zjazdu, będzie kwestia udziału kobiet w wyborach parlamentarnych.

– Zależy nam na tym, aby wspólnie wspierać wszystkie kobiety walczące o miejsca w Sejmie i Senacie – podkreśla marszałek Polak:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/08/17-kongres1.mp3|titles=Elżbieta Polak]

Anita Kucharska-Dziedzic, szefowa Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, ma nadzieję, że oprócz spraw związanych z udziałem kobiet w wyborach parlamentarnych uczestniczki Lubuskiego Kongresu podejmą też dyskusję na inne tematy.

– Warto porozmawiać np. o sytuacji ekonomicznej Polek, czyli o tym, co będzie głównym tematem Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet – podkreśla Kucharska-Dziedzic:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/08/17-kongres2.mp3|titles=Anita Kucharska-Dziedzic]

Dodajmy tylko, że w tym roku Lubuski Kongres Kobiet odbędzie się 17 października. Miesiąc wcześniej, w Warszawie, odbędzie się trzeci Ogólnopolski Kongres Kobiet, na który wybiera się także delegacja pań z województwa lubuskiego.

 

 

 

 

Jedna myśl na temat “O czym dyskutować na Kongresie Kobiet?”

Dodaj komentarz