Nowy „unijny” departament w Urzędzie Marszałkowskim

15:07

7 kwietnia 2015

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Departament Instytucji Zarządzającej – tak będzie się nazywał nowy departament Urzędu Marszałkowskiego, powołany do obsługi regionalnego programu operacyjnego „Lubuskie 2020”.

Marszałek Elżbieta Polak wyjaśnia, że takie utworzenie takiego departamentu było niezbędne, ponieważ – wraz z nowymi funduszami unijnymi – władze województwa otrzymały też nowe obowiązki, których realizacja nie byłaby możliwa w dotychczasowej strukturze organizacyjnej urzędu:

 

Nowym unijnym departamentem w Urzędzie Marszałkowskim kierować będzie Sylwia Pędzińska, która pracowała wcześniej w Ministerstwie Infrastruktury, gdzie zajmowała się m.in. programem Europejskiej Współpracy Terytorialnej:

 

Dodajmy, że utworzenie Departament Instytucji Zarządzającej to nie jedyna zmiana, jaka zajdzie w najbliższym czasie w departamentach unijnych Urzędu Marszałkowskiego.

Radio Zachód dowiedziało się bowiem, że z pracy w urzędzie zrezygnował Paweł Sługocki, który przez ostatnie lata kierował departamentem Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi go na tym stanowisku.

 

 

 

 

Jedna myśl na temat “Nowy „unijny” departament w Urzędzie Marszałkowskim”

Dodaj komentarz