Nowy ranking DGP: w Lubuskiem zarabiamy najmniej w skali kraju

15:55

14 lipca 2014

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM.

E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Według najnowszego rankingu Dziennika Gazety Prawnej, Gorzów znajduje się na szarym końcu pod względem przeciętnych wynagrodzeń brutto w sektorze przedsiębiorstw w naszym kraju. Dziennik wziął pod uwagę wszystkie miasta wojewódzkie. W maju przeciętne wynagrodzenie w naszym mieście wynosiło 3188 złotych, co plasuje nas na ostatnim miejscu w rankingu. Biorąc pod uwagę okres od stycznia do maja, niżej od nas są tylko sąsiedzi z Zielonej Góry. Radny Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Pieńkowski uważa, że winę za taką sytuację w głównej mierze ponosi rząd.

Radny Nadziei Dla Gorzowa Jerzy Wierchowicz nie chce szukać winnych, ale twierdzi, że sytuację poprawiłoby ściągnięcie do regionu większej ilości inwestorów.

O zarobkach rozmawialiśmy dziś również z mieszkańcami Gorzowa. Większość z nich nie jest zadowolona ze swoich wynagrodzeń…

Gorzów wypadł nieco lepiej w zestawieniu miast pod względem tempa wzrostu wynagrodzeń. Zajęliśmy w nim szóste miejsce, za Olsztynem, Krakowem, Warszawą, Lublinem i Zieloną Górą.

Jedna myśl na temat “Nowy ranking DGP: w Lubuskiem zarabiamy najmniej w skali kraju”

Dodaj komentarz