Niemieckie koleje wstrzymały kursowanie pociągów

21:39

5 października 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Koleje niemieckie DB w czwartek wieczorem z powodu silnych wiatrów wstrzymały kursowanie pociągów na przejściu Frankfurt nad Odrą – Rzepin – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe. PLK, wspólnie z PKP Intercity, organizują podróż dla pasażerów pociągu Warszawa – Berlin.
„Ze względu na trudne warunki atmosferyczne PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. powołały specjalny zespół zarządzania z udziałem przewoźników. (…) PLK wspólnie z PKP Intercity organizują podróż dla pasażerów pociągu Warszawa – Berlin, który został zatrzymany w miejscowości Torzym przed granicą” – poinformował w komunikacie rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec.
Dodał, że na przywrócenie ruchu oczekuje po stronie niemieckiej pociąg relacji Berlin – Warszawa.
„Obecnie w Polsce na liniach kolejowych jest przerwa w ruchu na trasie Swarzędz – Poznań. Przy usuwaniu drzew, które uszkodziły siec trakcyjną pracują służby techniczne” – podał rzecznik.
Jak zaznaczono w komunikacie, pasażerom Kolei Wielkopolskich zapewniono komunikację zastępczą na trasie Swarzędz – Poznań.
PLK zabezpieczyły dodatkowo sześć lokomotyw na stacjach: Kutno, Warszawa Zachodnia, Łódź Widzew, Skarżysko Kamienna, Idzikowice, Stargard. W gotowości są pociągi sieciowe i zespoły szybkiego usuwania usterek.
Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są pasażerom w pociągach oraz na stacjach i przystankach.
W czwartek wieczorem Koleje Śląskie poinformowały, że spodziewają się utrudnień z powodu wiatru. Przewoźnik zaapelował, by pasażerowie w piątek rano śledzili informacje na ten temat.
„Prognozy pogody wskazują, że 6 października (piątek) w godzinach wczesnoporannych w niektórych częściach województwa śląskiego mogą występować silne podmuchy wiatru. Mogą one skutkować opadaniem drzew na sieć trakcyjną oraz blokowaniem szlaków kolejowych” – przekazał rzecznik Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek. Aktualne informacje mają być publikowane na specjalnej stronie internetowej: http://kolejeslaskie.com/category/informacje/
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło w czwartek przed silnym wiatrem i apeluje do mieszkańców, aby zachować szczególną ostrożność, usunąć nieprzytwierdzone przedmioty z balkonów i nie parkować samochodów pod drzewami.
Jak podało RCB, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dotyczące silnego wiatru, który w porywach może osiągać do 130 km/h, dla województw; lubuskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego, małopolskiego,  wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i opolskiego.(PAP)

Dodaj komentarz