Nie żyje ks. Konrad Herrmann

09:54

30 listopada 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

W wieku 88 lat zmarł prałat, Konrad Herrmann, były, wieloletni proboszcz parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Informację o śmierci zasłużonego kapłana i społecznika potwierdził w rozmowie z nami proboszcz parafii Mirosław Maciejewski.

Ksiądz Konrad Herrmann urodził się w 1929 roku w Dzierzążnie w Wielkopolsce. Święcenia kapłańskie przyjął w 1955 roku, a dwa lata później został skierowany na studia teologiczne. Po ukończeniu nauki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim wrócił do Gorzowa Wlkp, a 1963 został proboszczem parafii Św. Trójcy i dziekanem dekanatu gorzowskiego. 

Probostwo  parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze objął w 1969 roku i pełnił tę funkcję 27 lat. Jest Honorowym Obywatelem Miasta Zielonej Góry, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Zasłużonym Działaczem Kultury oraz Laureatem Nagrody Ministra Kultury i Sztuki Rzeczypospolitej Polskiej.

W rozmowie z nami, tak sylwetkę prałata Konrada Herrmanna wspomina proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela, ks. Mirosław Maciejewski:

Pogrzeb prałata Konrada Hermana planowany jest na najbliższą środę.

————————————————————————————————————–

W 2011 roku na antenie Radia Zachód emitowana była audycja w ramach cyklu „Portrety Lubuszan”, której bohaterem był śp. prałat Konrad Herrmann.

>>> Zapraszamy do wysłuchania zapisu rozmowy jaką Konrad Stanglewicz przeprowadził z kapłanem i Jego przyjaciółmi. <<<

Dodaj komentarz