„Nazywam się miliard” – pierwsza próba przed wielkim finałem

09:03

7 lutego 2014

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Zielonogórzanki ponownie przyłączają się do światowej akcji „Nazywam się miliard”.

Przedsięwzięcie, wymyślone przez amerykańską pisarkę Eve Ensler, ma być protestem przeciwko przemocy seksualnej wobec kobiet i młodych dziewcząt. Już 14 lutego miliony osób na całym świecie zatańczą ustalony wcześniej układ choreograficzny, aby zamanifestować w ten sposób swoją solidarność z ofiarami gwałtów. Wczoraj wieczorem w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbyła się pierwsza próba przed wielkim finałem. Zajęcia poprowadziła Agnieszka Chorążyczewska:

Jak podkreśla Anita Kucharska-Dziedzic, prezes stowarzyszenia BABA, akcja „Nazywam się miliard” ma uświadomić ofiarom przemocy seksualnej, że nie są same. W tym roku taniec dedykowany jest przede wszystkim prawu dziewczynek i dziewcząt do życia bez przemocy, do życia w szacunku i poczuciu bezpieczeństwa:

W akcji „Nazywam się miliard” może wziąć udział każdy, kto sprzeciwia się gwałtom, a więc nie tylko kobiety, lecz również mężczyźni. Wystarczy pojawić się w przyszły piątek przed zielonogórskim ratuszem. Początek o godzinie 16:00.

Dodaj komentarz