Lubniewicom wyrwano serce

10:50

4 maja 2012

Zbigniew Bodnar

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91.

Dwa zamki lubniewickie od wielu już lat znajdują się w prywatnych rękach jednego z najbogatszych Polaków.

Ale niewiele się w nich robi, nie ma do nich dostępu, pilnują je ochroniarze. Z roku na rok widać, że ich stan się pogarsza, niszczeją, choć znajdują się pod opieką konserwatora zabytków. . Czy jest nadzieja na zmianę tego stanu rzeczy? Oba zamki – wraz z 8 hektarami parku – wystawione są na sprzedaż za kwotę 13 milionów złotych, ale jak na razie brak chętnych na kupno. Prezes zarządu „Centrum Zamek” zarządzający nieruchomościami twierdzi, że branża turystyczna przeżywa kryzys, choć zbudowana autostrada A2 otwiera nowe możliwości i być może los lubniewickich zamków może się zmienić. Burmistrz Tomasz Jaskuła twierdzi, że Lubniewicom – z chwilą sprzedania zamków – wyrwano serce.

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/05/04-tomasz-jaskula-burmistrz-lubniewic-o-losach-zamku.mp3|titles=Tomasz Jaskuła burmistrz Lubniewic o losach zamku]

3 myśli na temat “Lubniewicom wyrwano serce”

  1. Serce ze tak zapytam …to sie nazywa LAPOWKA.

  2. Jest mi bardzo, bardzo przykro jak patrzę na Lubniewicki zamek tak opuszczony ….. Kiedyś spędzałam w nim wolny czas z rodzicami gdy należał do FWP. Swoim dzieciom opowiadałam o pięknych salach w nim się znajdujących między innymi o sali myśliwskiej, ogromnej ze starymi pięknym meblami oraz trofeami myśliwskimi. Straszne jest to że to był funkcjonujący ośrodek wczasowy do momentu sprzedaży go niemcom. Osoba, która zaakceptowała tę sprzedaż jest bezpośrednio odpowiedzialna za obecny stan i los Zamku.

Dodaj komentarz