Łącznik, który dzieli. Komentarze po głosowaniu

17:08

13 września 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Pomysł budowy łącznika od ulicy Witolda Pileckiego do Kożuchowskiej ma poparcie zielonogórskiej Rady Miasta. Dziś większością głosów klubów Zielona Razem i Platformy Obywatelskiej, w obecności przeciwników i zwolenników inwestycji, przyjęto uchwałę, która zabezpiecza środki w przypadku dofinansowania z Krajowego Programu Rozwoju Dróg Lokalnych.

Z rozstrzygnięcia zadowolony był prezydent Janusz Kubicki, który uważa, że droga poprawi komunikację na Jędrzychowie

Przeciw uchwale głosował Klub Prawa i Sprawiedliwości. Radni prawicy przekonywali, że to decyzja pochopna. Mówi radny Jacek Budziński

Jacek Budziński dodaje, że prezydent obiecał, że nie będzie forsował budowy łącznika, jeżeli powstanie obwodnica południowa miasta. Przypomnijmy, że środki na tę inwestycję zostały zagwarantowane przez Ministerstwo Rozwoju.

Wcześniej głos w sprawie zabierali zwolennicy i przeciwnicy drogi.

Piotr Łosyk, przewodnicy zarządu stowarzyszenia „Wspólna droga” zaznaczał na naszej antenie, że każda droga w mieście jest potrzebna, a decydując się na życie w miejskiej aglomeracji, trzeba liczyć się ze skutkami:

Na sesji w ratuszu pojawili się też przeciwnicy inwestycji. Renata Matras argumentowała, że inwestycja jest niepotrzebna:

 

 

IMG_0679

Jedna myśl na temat “Łącznik, który dzieli. Komentarze po głosowaniu”

Dodaj komentarz