Strefa ekonomiczna ma już 20 lat

20:22

2 października 2017

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

Kamil Hypki

z-ca redaktora naczelnego  kierownik działu informacji   +48 68 4555 503

Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ma już 20 lat. Powstała w 1997 roku, pierwotnie została utworzona na terenach inwestycyjnych Kostrzyna i Słubic.Obecnie działa na obszarze 57 podstref. Łączna powierzchnia wszystkich podstref wynosi 2201 hektarów. Jubileusz, który odbył się w Filharmonii Gorzowskiej, był okazją do świętowania, ale i podsumowania działalności.

Posłuchaj rozmowy z prezesem K-SSSE Krzysztofem Kielcem:

Początki strefy ekonomicznej wspominał dyrektor marketingu K-SSSE Andrzej Kail:

Rozmowa z wiceprezesem spółki Stanisławem Iwanem:

Relacja z konferencji prasowej:

Krzysztof Kielec, prezes Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uważa, że przedsiębiorstwa działające w jej obrębie przeniosły się w ciągu tych lat do zupełnie innego etapu rozwoju gospodarczego:
Sytuacja gospodarcza dwadzieścia lat temu, gdy powstawała KSSSE była bardzo trudna, a bezrobocie wysokie. Dzisiaj Gorzów spośród miast województwa lubuskiego ma najniższą stopę bezrobocia  – uważa wicewojewoda Robert Paluch:
Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa na terenie trzech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Zdaniem przewodniczącego Rady Miasta Gorzowa Sebastiana Pieńkowskiego województwa walczą o to, żeby ich ziemie weszły w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej:
Stanisław Iwan, wiceprezes KSSSE uważa, że Gorzów ma szansę na tworzenie dzięki strefie lepiej płatnych miejsc pracy: 
Zdaniem Stanisława Iwana w Gorzowie szansę na dalszy rozwój mają zakłady metalurgiczne,firmy informatyczne i elektroniczne oraz związane z biotechnologią. Obecnie Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna koncentruje się na pozyskiwaniu inwestycji o wysokim wkładzie technologicznym, gwarantującym dynamiczny rozwój nie tylko przemysłu, ale również szkolnictwa wyższego. Spółka zaangażowana jest także w rozwój szkół zawodowych.

Dodaj komentarz