Korki na granicy w rejonie Świecka

16:39

12 grudnia 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Długie korki tworzą się po obu stronach polsko-niemieckiej granicy w rejonie Świecka. Sznury samochodów stoją na polskiej autostradzie A2 i niemieckiej A12 na obu kierunkach ruchu. Drogowcy apelują o przekraczanie granicy w innych miejscach.

Jak poinformowała  rzecznik zielonogórskiego oddziału GDDKiA Anna Jakubowska, taka sytuacja może potrać niemal do Bożego Narodzenia, a wynika z prac remontowych prowadzonych po niemieckiej stornie, m.in. na moście granicznym w Świecku i prowadzącym do niego odcinku niemieckiej autostrady A12.

„Utrudnienia te, przy narastającym ruchu przedświątecznym, powodują tworzenie się korków również po stronie polskiej zarówno na autostradzie A2 jak i drogach dojazdowych. W związku z czym bardzo prosimy, o ile to możliwe, o wybieranie dróg alternatywnych i przekraczanie granicy w innych miejscach” – zaapelowała Jakubowska.

Dodała, że obecnie po niemieckiej stronie w ciągu autostrady A12 wprowadzone zostały utrudnienia w postaci: zwężenia autostrady do jednego pasa ruchu (zamknięcie pasa prawego) i ograniczenia prędkości do 60 km/h. Planowany termin zakończenia prac to 22 grudnia br.

 

Jedna myśl na temat “Korki na granicy w rejonie Świecka”

  1. Uuuu. Jak nasi Rodacy zaczną wracać na Święta do rodzin to będzie makabra. Zawsze co roku po 17 grudnia na A2 przy węźle Głuchowo są kilkukilometrowe korki, a tak na A12 będzie korek prawie pod Berlin.

Dodaj komentarz