Kolejny wykład dla pasjonatów kosmosu. Hertz zachęca do śledzenia satelity

15:27

15 września 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Zielonogórska firma Hertz Systems już po raz trzeci zaprasza na bezpłatne wykłady z zakresu technologii kosmicznych. W ramach „Akademii Hertz Systems” eksperci opowiedzą  m.in w jaki sposób śledzony jest ruch satelity z Ziemi, co zakłóca  jej pracę  i jaką rolę odgrywają żyroskopy, czujniki gwiazd, Słońca i Ziemi. Najbliższy wykład zaplanowano na środę, odbędzie się on  w Parku Naukowo –  Technologicznym w Nowym Kisielinie.
– Jesteśmy jednym z liderów na  rynku, a swoją wiedzą i pasją związaną z technologiami kosmicznymi chcemy się podzielić także z potencjalnymi partnerami  –  mówi Zygmunt Rafał Trzaskowski, dyrektor generalny Hertz Systems w Zielonej Górze.

Jak dodaje Zygmunt Rafał Trzaskowski,  wykłady adresowane są również do studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego i licealistów z naszego województwa,  którzy chcą związać swoją przyszłość z przemysłem kosmicznym.

Wykład poprowadzi Marek Banaszkiewicz,  były dyrektor Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz były prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Wykład odbędzie się w najbliższą środę  w auli budynku Zrównoważonego Budownictwa i Energii w Parku Naukowo  – Technologicznym w Nowym Kisielinie.  Początek o godzinie 8.30. Zajęcia potrwają do godziny 10.00.
Wykłady w ramach „Akademii Hertz Systems” odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu.

Dodaj komentarz