Kiedy hala? Kiedy Stadion lekkoatletyczny? Sportowa sesja za nami

20:24

2 października 2017

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

Do końca maja przyszłego roku gorzowski magistrat ma czas na złożenie wniosku o dofinansowanie do budowy hali sportowo-widowiskowej przy Słowiance. Wszelkie potrzebne do tego dokumenty mają być gotowe do kwietnia. Miasto liczy, że prace budowlane rozpoczną się pod koniec 2018 roku. Wykonawca ma mieć maksymalnie 3 lata na ich zakończenie.

Budowie hali, ale też stadionu lekkoatletycznego poświęcona była dzisiejsza sesja Rady Miasta. Radni i goście spotkali się w Przystani Sportów Wodnych przy ul. Fabrycznej. Przypomnijmy, halę buduje Słowianka, która będzie nią także zarządzała. Koszt inwestycji to około 60 mln zł. Magistrat liczy na 42 mln dofinansowania z ministerstwa sportu, które uznało gorzowską halę za jedną z kluczowych tego typu inwestycji w kraju. Prezes Słowianki Joanna Kasprzak – Perka mówi, że do tej wszystkie procedury idą zgodnie z planem. Kłopoty mogą się zacząć przy wyborze wykonawcy prac:

Sesja nie obyła się bez pytań, wątpliwości i dyskusji. Radni chcieli wiedzieć czy miasto ma pomysł, jak utrzymać halę, tak by do niej nie dokładać. Mówi szefowa klubu Ludzie dla Miasta Marta Bejnar – Bejnarowicz:

Radni usłyszeli także, że w hali mają być dwie duże szatnie i dwie mniejsze, rezerwowe. Podczas sesji pytano czy to nie za mało? Na pytania odpowiadał wiceprezydent Artur Radziński, który nie zajmuje się sportem, a inwestycjami. Nie było wiceprezydenta odpowiedzialnego za miejski sport Radosława Sujaka i prezydenta Jacka Wójcickiego. – Szkoda – mówi szef klubu PiS Paweł Ludniewski:

W opinii mecenasa Jerzego Synowca z Nowoczesnego Gorzowa dyskusja zamiast skupić się na konkretach za mocno wchodziła w szczegóły, które rozmywają temat:

Do rozpoczęcia budowy i zakończenia jeszcze daleko, to martwi najbardziej – mówi szef klubu PO Jerzy Sobolewski:

Cieszyć może deklaracja dotycząca stadionu lekkoatletycznego. Miasto chce go budować, ale liczy koszty, bo sumy wahają się od 7 do 14 mln zł. Mówi wiceprezydent Artur Radziński:

Ta sesja była potrzebna, będziemy chcieli regularne informacje od prezydenta w sprawie tych kluczowych dla miasta inwestycji – mówi przewodniczący Rady Miasta z PiS Sebastian Pieńkowski:

Wicewojewoda lubuski i szef Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki Robert Paluch ma nadzieje, że stadion uda się wybudować szybko:

Stadion powstanie tam, gdzie dziś grają i trenują piłkarze Warty Gorzów. Problem w tym, że nowy stadion ma mieć ośmiotorową bieżnię, a to wyklucza budowę stadionu lekkoatletycznego z boiskiem piłkarskim. W planach górny stadion przy ul. Wyszyńskiego ma zostać poszerzony i to tam maja grać piłkarze warty.

Dodaj komentarz