Karolinka dostała pod choinkę specjalistyczny sprzęt medyczny

18:45

15 grudnia 2016

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

Dzięki hojności gorzowskiej Fundacji „Serce na dłoni”, cierpiąca na nieznaną chorobę dwudziestoletnia Karolina otrzymała specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu może żyć. Podopieczna państwa Wandy i Ryszarda Białonowiczów, u których przebywa w rodzinie zastępczej, wymaga na co dzień troskliwej opieki, musi także korzystać z urządzeń medycznych, które monitorują jej stan zdrowia oraz wspomagają funkcje życiowe.
 

W ostatnich latach specjalistyczny sprzęt uległ znacznemu zużyciu, dlatego też rodzice zastępczy Karoliny zwrócili się o wsparcie finansowe do opiekującej się tą rodziną organizacji pozarządowej. Mówi Ewa Zdrowowicz – Kulik, prezes Fundacji „Serce na dłoni”:
Fundacja „Serce na dłoni „przekazała na zakup urządzeń medycznych dla Karoliny 12 tysięcy złotych. Za te pieniądze zakupiono: koncentrator tlenu, ssak, pulsoksymetr i nawilżacz. Zdaniem Wandy Białonowicz dzięki nowemu sprzętowi codzienne życie Karoliny bardzo się poprawi:
Fundacja „Serce na dłoni” deklaruje w następnych latach dalsze wsparcie rodziny Białonowiczów, opiekujących się troskliwie Karoliną.

Dodaj komentarz