Już wiadomo, kto pokieruje Filharmonią Gorzowską i Miejskim Centrum Kultury

14:39

17 lutego 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Mariusz Wróbel nowym dyrektorem Filharmonii Gorzowskiej i Hanna Błauciak – nową dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. Prezydent Jacek Wójcicki zaakceptował te dwie kandydatury, zarekomendowane przez komisje konkursowe. Mariusz Wróbel w konkursie o fotel dyrektora Filharmonii pokonał czterech kandydatów. Pochodzi z Bytomia, ma bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu jednostkami kultury, był między innymi dyrektorem Bytomskiego Centrum Kultury, szefem Instytucji Filmowej Silesia Film w Katowicach oraz kierownikiem projektu w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. Ponadto jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz na Akademii Muzycznej w Katowicach, jest również przewodniczącym rady Fundacji Kino Gloria.

Natomiast MCK-iem do końca tego roku będzie zarządzała Hanna Błauciak, startująca w konkursie, chociaż formalnie ten nie został rozstrzygnięty. Hanna Błauciak nie ma doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu jednostki budżetowej, dlatego prezydent zdecydował się nawiązać współpracę w trybie próbnym. Podczas przesłuchań komisja konkursowa zwróciła uwagę na diagnozę, którą przygotowała Hanna Błauciak. Mówi wiceprezydent Radosław Sujak.


Jeśli współpraca nowej dyrektor MCK z magistratem będzie przebiegała poprawnie, prezydent zadeklarował, że umowa zostanie z nią przedłużona bez ponownej procedury konkursowej.

Jedna myśl na temat “Już wiadomo, kto pokieruje Filharmonią Gorzowską i Miejskim Centrum Kultury”

Dodaj komentarz