Gorzów: Jest jeszcze szansa dla Kostrzyńskiej. Miasto rozmawia z drugą w przetargu firmą

21:41

25 października 2017

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

Po rezygnacji Balzoli z remontu ul. Kostrzyńskiej, gorzowski magistrat namawia drugą w przetargu firmę, aby podjęła się zadania. Chodzi o firmę ZUE z Krakowa. W ten sposób urząd chce uchronić się przed rozpisaniem kolejnego przetargu i jak najszybciej rozpocząć pracę. Mówi prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki:

Urzędnicy spodziewają się odpowiedzi w najbliższym tygodniu. Po rezygnacji Balzoli miasto czeka teraz na wydłużenie terminu realizacji inwestycji. To ważne, bo remont jest dofinansowany z Unii Europejskiej. W tej sprawie urząd marszałkowski konsultuje się z ministerstwem rozwoju:

Skoro ul. Kostrzyńska wciąż czeka na remont, to czy tramwaje mogłyby wrócić na jakiś czas do rozkładu komunikacji? – Niestety to niemożliwe – odpowiada prezydent:

Firma Balzola nie zgodziła się podpisać umowy z gorzowskim magistratem na przebudowę ul. Kostrzyńskiej. Realizacja inwestycji ma już spory poślizg i firma bała się, że nie dotrzyma odpowiednich terminów przez co narazi się na ewentualne kary. Co ciekawe przez przedłużające się postępowanie firma Balzola mogła wycofać wadium. Mówi Dariusz Sas, radca prawny urzędu:

Wadium wynosiło nieco ponad milion zł.

Informacji w sprawie inwestycji wysłuchali dziś miejscy radni. Część radnych, w tym klub Ludzie dla Miasta, chciała aby inwestycji przyjrzała się komisja rewizyjna. Wniosek nie przeszedł jednak głosowania. Przewodniczący Rady Miasta Sebastian Pieńkowski z PiS-u uważa, że słusznie:

Szkoda tego czasu, który już straciliśmy – komentował wiceprzewodniczący Rady Miasta Robert Surowiec z PO:

Zdaniem Jerzego Wierchowicza, szefa klubu Nowoczesny Gorzów, kulisy rezygnacji Balzoli powinny zostać jednak wyjaśnione przez komisję rewizyjną:

-Jako klub nie jesteśmy zaskoczeni informacją prezydenta miasta – mówi szef klubu PiS Paweł Ludniewski:

Radny klubu Gorzów Plus Patryk Broszko uważa, że winę za opóźnienia ponoszą , jak mówi „pseudo ekolodzy” i część wspierających ich radnych:

Szefowa klubu Ludzie dla Miasta Marta Bejnar – Bejnarowicz uważa, że winy nie ponoszą radni, którzy słuchali mieszkańców, a miasto, które nie potrafiło porządnie załatwić sprawy:

Remont ul. Kostrzyńskiej ma kosztować ponad 50 mln zł.

Dodaj komentarz