Jarosław Porwich odchodzi z Kukiz’15

13:27

7 grudnia 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Kolejny poseł Kukiz ’15 przechodzi do koła poselskiego Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego. Po tym, jak przed miesiącem na takich ruch zdecydował się Adam Andruszkiewicz, dziś w jego ślady poszedł Jarosław Porwich.
Dotychczasowy wiceprzewodniczący klubu Kukiz ’15 powiedział, że jego decyzja ma związek z tym, że jest człowiekiem Solidarności:


Jarosław Porwich ma 51 lat, obecna kadencja w Sejmie jest jego pierwszą. Jest działaczem „Solidarności”. W latach 80. działał w Młodzieżowym Ruchu Oporu i w Ruchu Młodzieży Niezależnej. W stanie wojennym współtworzył podziemne Radio „Solidarność”. W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Koło Wolni i Solidarni liczy obecnie 6 posłów, a klub Kukiz ’15 – 30.

13 myśli na temat “Jarosław Porwich odchodzi z Kukiz’15”

 1. Czemu tak późno, czekam jeszcze na Jakubiaka i macie mój głos

 2. też mi niespodzianka :)) taka sama jak ta,że w następnych wyborach pan poseł wystartuje z list PiS, bo w minionych wyborach ciasnawo było na listach PiS-u to „przykleił” się pan związkowiec do Kukiz 15

 3. Czyli wreszcie mogę na Kukizów głosować. W 2015 nie chciałem właśnie z powodu skrzydła związkowego.

 4. Madej wrócił do PiS i teraz Porwich sam prowadzi rozbijacką działalność na prawicy.

 5. Nie głosowałem na Kukizów właśnie z powodu Porwicha. Więc czasem „osłabienia” mogą być w istocie wzmocnieniami.

 6. Wlazł na plecach Kukiza do Sejmu i teraz fochy strzela.

 7. Jakby Cię żona zdradzała to byłbyś z nią dalej mimo przysięgi czy ją zostawił?? Ja tu widzę ten sam problem

 8. Kornel Morawiecki – List otwarty do Pawła Kukiza
  Szanowny Pawle, mój były liderze!
  Nigdy nikogo nie porównuj do śmieci. Posłów, swoich kolegów? Czy to się godzi?
  W kampanii wyborczej pod Twoim przywództwem stawialiśmy postulat JOW w wyborach do Sejmu. We wrześniu 2015 roku Polacy odmówili temu legitymacji. Referendum zwołane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego poparte przez Komitet Wyborczy Kukiz 15 miało około 8% frekwencję.
  Obecny spór w Sejmie dotyczy JOW w wyborach do samorządu. Dotychczasowa praktyka wybierania burmistrzów i wójtów obnażyła różnorakie niedostatki.
  Jak długo jeszcze, zawsze i wszędzie zamierzasz brnąć w doktrynerstwo JOW?
  Prosimy Cię o opamiętanie.
  Kornel Morawiecki

 9. Panie Kornelu, dostał się Pan do Sejmu na plecach Pawła Kukiza (samodzielnie się to Panu nigdy nie udało), przed wyborami wychwalał Pan JOWy pod niebo, wyleciał Pan z klubu Kukiza za głosowanie wieloręczne, więc warto by było wykazać chociaż minimum przyzwoitości, bo nie warto poświęcać wszystkiego dla chwilowej ułudy kariery.

 10. Nic dziwnego że zmieniają barwy jeśli sam Kukiz się zmienił co jest bardzo widoczne

 11. Niecały miesiąc temu miałem okazję być na spotkaniu w „SOLIDARNOŚCI” gdzie pan Porwich gościnnie przyszedł porozmawiać ze związkowcami. O Pawle mówił tak. Paweł świetny człowiek zasuwa w sejmie za dwóch albo i za trzech do tego gra koncerty charytatywne gdyby każdy tak pracował… Teraz….ŻAL

Dodaj komentarz