Festyn parafialny na rzecz kościoła w Ośnie

09:44

10 sierpnia 2013

Monika Iłowska-Walkowiak

dziennikarz działu informacji, redakcja w Słubicach

Mieszkańcy Ośna Lubuskiego i rada parafialna postanowili wspomóc zbiórkę pieniędzy na remont kościoła pw. Św. Jakuba Aspostoła i w najbliższą niedzielę organizują festyn parafialny pod hasłem „Ratujmy nasz kościół”. XIV-wieczną świątynię w Ośnie Lubuskim czeka gruntowna naprawa. Obiekt jest w bardzo złym stanie technicznym i grozi zawaleniem, bo ma liczne spękania, a filary znacznie odchyliły się od pionu. Ekspertyzy potwierdziły, że kościół osadzony jest na niestabilnym gruncie. Pierwszy etap prac oszacowany został na ponad milion złotych. 95% tej sumy na remont przeznaczyło ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego. Ale potrzebny jest też wkład własny. Dlatego postanowiono w czasie charytatywnego festynu zebrać część pieniędzy podkreśla Krzysztof Bohuszko z rady parafialnej.

 

 

Festyn na rzecz kościoła odbędzie się w niedzielę przed miejskim ratuszem. Oprócz zbiórki pieniędzy organizatorzy zapowiadają szereg atrakcji. M.in. licytację obrazów, które powstały w czasie tegorocznego pleneru malarskiego w Ośnie wymienia Krzysztof Bohuszko.

 

 

W kasie ośniańskiej parafii brakuje wciąż 35 tysięcy złotych na remont kościoła a początek parafialnego festynu w Ośnie Lubuskim o godzinie 13.00 w niedzielę.

Dodaj komentarz