Euroregion i energetyka

14:11

24 maja 2013

Sławomir Kordyjalik

dziennikarz redakcji informacji, działu sportowego i Popołudniówki  Radia Zachód, tel. +48 68 4555 522, +48 68 4555 595,  e-mail: s.kordyjalik@zachod.pl

W Dychowie podpisano dziś porozumienie między euroregionem Sprewa-Nysa-Bóbr, a Lubuskim Towarzystwem na rzecz Rozwoju Energetyki. Porozumienie dotyczy współpracy w zakresie rozwoju energetyki na pograniczu polsko-niemieckim.  Czesław Fiedorowicz, prezes konwentu euroregionu, podkreśla, że jego jednostka ma doświadczenie we współpracy przygranicznej, dobre kontakty i pieniądze, które można wykorzystać w promocji energetyki.

 

 

 

Marian Babiuch, prezes Lubuskiego Towarzystwa na rzecz Rozwoju Energetyki, podkreśla, że podpisanie porozumienia z euroregionem to realizacja celów statutowych. – Jednym z nich jest właśnie wymiana doświadczeń z naszymi niemieckimi partnerami – dodaje.

 

 

 

Przypomnijmy, że obecnie w końcowej fazie projektowania jest nowatorskie transgraniczne przedsięwzięcie energetyczne: integracja systemów ciepłowniczych Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Oba miasta będą wymieniać się energią cieplną, a rura spinająca oba systemy pobiegnie pod mostem granicznym Słubice-Frankfurt.

Dodaj komentarz