E.Rafalska: Gorzów dostał ponad 17 mln dofinansowania do przebudowy ulicy Myśliborskiej i Szczecińskiej

17:46

18 października 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Jest zielone światło od strony rządowej na dofinansowanie przebudowy ulic Myśliborskiej i Szczecińskiej – poinformowała nas dzisiaj Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przypomnijmy, na ostatniej sesji Rady Miasta służby prezydenta mówiły, że planowana przebudowa ulic Myśliborskiej i Szczecińskiej zostanie połączona w jedno duże zadanie i dzięki temu będzie szansa na sfinansowanie tej inwestycji w połowie z budżetu Państwa. Tak się właśnie stało. Po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku przez Ministerstwo Rozwoju, pozytywną opinię wydało także Ministerstwo Finansów. Mówi minister Elżbieta Rafalska.

Z pozytywnej opinii ministerstwa cieszy się też wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Ponad 17 mionów dofinansowania to dla naszego miasta bardzo duża pomoc w realizacji tej inwestycji – mówi z kolei przewodniczący Rady Miasta Sebastian Pieńkowski z PiS.

Przypomnijmy, przetarg na wykonanie pierwszego etapu inwestycji wygrała firma Budomex S.A. Rozbudowa ulicy Myśliborskiej obejmie tu wykonanie m.in. dwóch jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowiańską do skrzyżowania z ul. Chorwacką, ronda na skrzyżowaniu z ul. Chorwacką, chodników i ścieżek rowerowych. W kolejnych etapach planowane są także remont i rozbudowa drogi od ronda Szczecińskiego do ul. Mosiężnej.

Całość ma kosztować ok. 40 mln zł.

fot.: www.gorzow.pl

Dodaj komentarz