Dziennikarze z Polski i Niemiec dziś w Zielonej Górze

11:17

31 maja 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Polsko – Niemieckie Dni Mediów w Zielonej Górze. Dwudniowe spotkanie odbywa się po raz dziesiąty.
Uczestnicy będą dyskutować m.in o możliwościach zagospodarowania rzek pogranicza, dywersyfikacji energetycznej w Europie i współpracy obu krajów w zakresie obronności. Podczas jednej z debat dziennikarze będą mówić o nowej politycznej rzeczywistości na polsko-niemieckim pograniczu.
Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich mówi, że postrzeganie Polski w Niemczech jest wyłącznie jednostronne, a dzisiejsza debata będzie szansą by o tym porozmawiać z kolegami zza Odry.

 

W trakcie dyskusji panelowych poruszano wiele tematów. Mówiono m.in. o o polskiej i niemieckiej rzece, jaka jest Odra. Jan Pyś, dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu powiedział, że niestety, interesy obu krajów w tej kwestii różnią się.


Dziś wieczorem poznamy laureatów XX Polsko – Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Miło nam poinformować, że wśród nominowanych są nasi dziennikarze: Monika – Iłowska Walkowiak za reportaż „Chodzą ulicami ludzie”, który porusza problem imigrantów na polsko-niemieckim pograniczu oraz Cezary Galek za reportaż „Kuna” o polsko-niemieckiej najnowszej historii opowiedzianej z perspektywy najstarszego w Europie lodołamacza.

Gabriela Wiatr, członkini jury, które oceniało dziennikarskie prace powiedziała, że na konkurs wpłynęły 133 prace – więcej niż przed rokiem.

Dodaj komentarz