Co dalej ze szkołą w Borowie Wielkim

16:23

13 listopada 2012

Marek Turowski

dziennikarz nowosolskiej redakcji Radia Zachód, tel. 68 455 55 95

W Borowie Wielkim ma powstać filia Zespołu Szkół w Nowym Miasteczku. Obecnie istnieje tam sześcioklasowa szkoła podstawowa i gimnazjum.

 

 

Do utrzymania tych placówek gmina co roku dokłada około 600 tysięcy złotych. – Musimy zmniejszyć koszty funkcjonowania szkoły. Z podstawówki stworzymy filię, a gimnazjaliści będą uczęszczać do Nowego Miasteczka – powiedział burmistrz Wiesław Szkondziak.

 

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/11/13-szkola-borow-13-11.mp3|titles=Wiesław Szkondziak.]

 

Szacuje się, że koszty utrzymania szkoły w Borowie Wielkim, zmniejszą się o 400 tysięcy złotych. Ostateczną decyzje w tej sprawie muszą podjąć radni.

2 myśli na temat “Co dalej ze szkołą w Borowie Wielkim”

  1. Szkondziak powinien tą budę dawno zamknąć na klucz. Tam swoi swoich ciągną do koryta zwanego posadką dyrektora, bo tam tylko o pieniądze się rozchodzi, a nie o wychowanie dzieci. Dubiel uciekł do komercyjnej budy w Stypułowie, tylko dla pewnej kasy; przypuszczał, że władze gminy spuszczą szkołę w B. W. do kibla, a on zostanie bez pewnej pracy. Lepiej niech Radio Zachód przyjrzy się pewnemu księdzu, co w Borowie Wielkim i Siecieborzycach msze odprawia. Dawno powinien odfrunąć stamtąd, bo to żaden sługa Boga tylko nikt.

Dodaj komentarz