Cegiełki dla katedry

13:21

16 lipca 2017

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

Idea odprawiania niedzielnych mszy świętych na placu przed katedrą sprawdza się. Na msze święte, które celebrowane są pod tzw. białym krzyżem, przychodzą tłumy gorzowian. 

Proboszcz parafii katedralnej ksiądz Zbigniew Kobus podkreśla, że plenerowych eucharystii nie udałoby się sprawować bez wsparcia wielu ludzi dobrej woli:
Msze święte będą odprawiane na placu przy katedrze, dopóki nie zostaną dopełnione procedury związane z udostępnieniem pomieszczeń po byłym domu handlowym „Kokos”. Równocześnie trwają zbiórki pieniędzy niezbędnych do remontu wieży katedralnej. Ksiądz Zbigniew Kobus uczula ofiarodawców, by zwracali uwagę na to, komu przekazują pieniądze. Jego zdaniem dobrą formą wsparcia remontu katedry, jest zakup ‚„cegiełek’” rozprowadzanych przez parafie:
Na niedzielną mszę świętą przyszła między innymi pani Janina, która z parafią katedralną jest związana od ponad sześćdziesięciu lat:

 

Msze święte na placu przy katedrze w niedzielę odprawiane są o godzinie: 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. 

Jedna myśl na temat “Cegiełki dla katedry”

  1. niech się słudzy żydowskiej bozi spieszą ze swoimi żniwami na ludzkiej naiwności gdyż sprawa ”pożaru” katedry zacznie naturalnie ”przysychać”

Dodaj komentarz