Akademia Hertz Systems: czy chcemy czy nie, bez kosmosu ani rusz!

20:32

20 września 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Technologie kosmiczne są bliżej nas, niż myślimy. Z takiego założenia wyszła
zielonogórska firma Hertz Systems, która już po raz trzeci zorganizowała bezpłatny wykład dla swoich pracowników, ale także studentów i uczniów zainteresowanych kosmosem oraz przedstawicieli wojewody i marszałka.
W Parku Naukowo -Technologicznym w Nowym Kisielinie wykład o satelitach poprowadził prof. Marek Banaszkiewicz, były dyrektor Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz były prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Jak zapewnia profesor technologie kosmiczne wykorzystujemy każdego dnia, często nawet o tym nie wiedząc.

Agnieszka Węgrzyn, dyrektor ds.rozwoju technologii w zielonogórskiej firmie Hertz System przypomina, że jest to już trzeci wykład w ramach akademii. – To spotkanie adresowane jest do specjalistów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, jak i do miłośników kosmosu – dodaje Agnieszka Węgrzyn.

Tomasz Mrowicki, na co dzień zajmuje się projektowaniem specjalistycznego oprogramowania. Jak podkreśla specjalista, Akademia Hertz Systems to szansa na pogłębienie wiedzy, ale także lepsze zrozumienie kolegów, którzy odpowiadają za inne obszary pracy w firmie.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze, którzy przyszli wraz z opiekunem Mateuszem Rogulskim.

Wykłady w ramach „Akademii Hertz Systems” odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. Więcej na ten temat powiemy w jutrzejszym programie po godzinie 16.00.

Dodaj komentarz