42 miliony na obwodnicę Nowej Soli

17:51

18 lipca 2012

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Sejmik województwa lubuskiego przyznał dodatkowe pieniądze na budowę południowej obwodnicy Nowej Soli. Realizacja tej inwestycji stała pod znakiem zapytania, ponieważ okazało się, że będzie o 8 mln złotych droższa, niż planowano. Radni zgodzili się więc na zmiany w budżecie województwa, które pozwalają Zarządowi Dróg Wojewódzkich przystąpić do pracy nad budową tej drogi.Z takiej decyzji cieszy się prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, który od lat zabiegał o południową obwodnicę miasta. „To dla nas historyczna chwila” – podkreśla:
[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/07/18-tyszkiewicz-o-obwodnicy-1.mp3|titles=Tyszkiewicz o obwodnicy 1]

Wadim Tyszkiewicz podkreśla, że budowa południowej obwodnicy Nowej Soli będzie też miała znaczny wpływ na rozwój gospodarczy miasta:
[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/07/18-edit-tyszkiewicz-o-obwodnicy-2.mp3|titles=Edit – Tyszkiewicz o obwodnicy 2]

Południowa obwodnica Nowej Soli będzie miała ponad 5 km długości i połączy planowaną drogę ekspresową S3 z ul. Głogowską i mostem na Odrze. Inwestycja ma kosztować ponad 42 mln złotych.

Dodaj komentarz