Słubfurcki Piknik Sąsiedzki

09:13

15 maja 2017

Monika Iłowska-Walkowiak

dziennikarz działu informacji, redakcja w Słubicach

Wkrótce na polsko-niemieckim pograniczu odbędzie się „Słubfurcki Piknik Sąsiedzki”.

 

Impreza jest częścią obchodów Europejskiego Dnia Sąsiada, a jej organizatorami są artyści i mieszkańcy miast, członkowie i sympatycy stowarzyszenia Słubfurt i Verbuendungshaus fforst. Będą wystawy, warsztaty i dyskusje, a także wspólne malowanie, grillowanie i występy artystyczne

Organizatorzy zaplanowali m.in. rozmowy o Nowej Americe, jej mieszkańcach i szeroko pojętym społeczeństwie obywatelskim w ramach projektu „Ogród Nomadyczny – latający Uniwersytet Nowa Amerika”. Jego celem jest badanie oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na terenie pogranicza polsko-niemieckiego.

W ramach pikniku przygotowano również wiele działań informacyjnych oraz kulturalnych, które mają na celu zapoznanie się z ideami społeczeństwa obywatelskiego, Nowej Ameriki (Słubfurt e.V.), oddolnych inicjatyw, alternatywnych form współżycia – (verbuendungshaus fforst e.V.), alternatywnej waluty (ZeitBankCzasu), ochrony środowiska (Klimanauten) oraz stosowania sztuk plastycznych w tworzeniu i wzmacnianiu więzi społecznych.

– Uczestnicy pikniku wspólnie z artystą z Belgii stworzą specjalny mural –  dodaje Kamil Szlosek koordynator projektu:

 

„Słubfurcki Piknik Sąsiedzki” odbędzie się 20 maja na Placu Mostowym we Frankfurcie nad Odrą. Początek imprez o godzinie 11.00.

Dodaj komentarz