Kobieta z męskim sercem spotkała się z publicznością

11:29

27 stycznia 2016

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

Adriana Szklarz, autorka książki „Kobieta z męskim sercem ” spotkała się w Miejskim Ośrodku Sztuki z publicznością. Autorka tej publikacji oczekiwała na przeszczep serca aż siedem lat. Udanej operacji dokonano w śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Dziś pani Ada bardzo dobrze czuje się z męskim sercem.
 
 

 

Na promocję książki Adriany Szklarz przyszła między innymi Anna Kardasz, która uważa, że wszyscy powinniśmy wspierać ideę transplantologii.
 
 

 

Słowo wstępne do książki Adriany Szklarz napisał biskup Stefan Regmunt, przedmowę transplantolog, kardiochirurg profesor Marian Zembala. Publikacja zawiera materiały dodatkowe, dotyczące zarówno aspektu medycznego, prawnego, jak i duchowego przeszczepiania narządów. W Radiu „Zachód” powstał cykl reportaży Cezarego Galka, opowiadających o zmaganiach Adriany Szklarz z chorobą. Ostatni z nich pt.”120 kilometrów życia”, podejmuje temat wyprawy dookoła wyspy Bornholm. Autorka książki „Kobieta z męskim sercem” obeszła wraz z koleżanką ten teren, promując ideę transplantologii.

Dodaj komentarz