Już jutro startuje 2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru

16:31

5 lipca 2016

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Jutro rusza 2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Dymny Himilsbach. To wspólna inicjatywa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Lubuskiego Stowarzyszenia Miłośników Działań Kulturalnych „Debiut”.

Podczas festiwalowych dni publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w wielu interesujących wydarzeniach. Mowa o pokazach filmowych, prezentacjach teatralnych czy spotkaniach autorskich. Gośćmi festiwalu będą m.in. Anna Dymna, Krystyna Sienkiewicz, Małgorzata Zajączkowska, Joanna Szczepkowska, Marzena Trybała, Marian Dziędziel i Sławomir Holland.

W ramach festiwalu odbędzie się m.in. konkurs obejmujący polskie filmy akcji wyprodukowane w latach 2015-2016: kryminalne, gangsterskie, sensacyjne, kino prowincji. Jury, po obejrzeniu wszystkich filmów konkursowych, przyzna nagrody i statuetki Klaps 2016:

Mówi Andrzej Buck, dyrektor WiMBP.

Będzie także okazja do obejrzenia kilku ciekawych przedstawień teatralnych. A ponadto w niedzielę w Filharmonii Zielonogórskiej odbędzie się Krakowski Salon Poezji:

W ramach inicjatywy odbędą się także Festiwalowe Rekolekcje, które poprowadzi ks. Andrzej Draguła. Zaplanowano pokazy filmowe, a także dyskusje:

Zaplanowano także wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych:

Mówiła Anna Polus, zastępca dyrektora WiMBP.

Festiwal będzie odbywał się w różnych miejscach Zielonej Góry, m.in. w siedzibie biblioteki, w budynku rektoratu UZ, w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego, a także w Piwnicy Bachus na deptaku. Wstęp na większość wydarzeń jest darmowy.

Z programem imprezy można zapoznać się na stronie internetowej www.festiwal.zgora.pl.

Dodaj komentarz