Festiwal Nowej Sztuki „lAbiRynT” w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą

13:11

12 października 2017

Polska Agencja Prasowa

„Przejścia-przenikania” – to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Nowej Sztuki „lAbiRynT” w Słubicach i sąsiednim Frankfurcie nad Odrą. Przez trzy dni (13-15 października) w ramach imprezy odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń, m.in. wystawy, pokazy filmowe i spotkania z artystami.


„Ideą naszej imprezy jest promowanie sztuki współczesnej, zarówno wśród artystów, jak i widzów. Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób i zyskuje na znaczeniu” – powiedziała kuratorka Festiwalu Anna Panek-Kusz ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.
Dodała, że udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny, a program został tak ułożony, aby nie pokrywały się w czasie. Imprezy odbędą się m.in. w ośrodku kultury, dawnym kinie „Piast”, Collegium Polonicum w Słubicach i w kilku lokalizacjach we Frankfurcie.
Wzorem lat minionych w imprezie oprócz polskich twórców weźmie udział międzynarodowe grono artystów różnych profesji z Czech, Japonii, Francji, Kanady, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, Turcji i Węgier.
Oficjalne otwarcie Festiwalu nastąpi w piątek w sali kinowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Po nim w Galerii OKNO będzie można obejrzeć pierwszą festiwalową wystawę pt. „Hołd passe-partout”, która jest ukłonem w stronę nieżyjącego już polskiego artysty Jana Berdyszaka.
W piątek będzie także można odwiedzić wystawy malarstwa w wykonaniu Ewy Rzeszowskiej i fotografii Krzysztofa Gierałtowskiego pt. „Portret bez twarzy”.
„To doskonała seria zdjęć na których uwiecznił poetów, aktorów, reżyserów ale w inny odmienny sposób od tradycyjne pojmowanego portretu” – powiedziała Panek-Kusz. „Zapraszamy również na perfomance wokalny w wykonaniu Mirosława Rajkowskiego, a wszystko późnym wieczorem zakończy seria wykładów i filmy” – dodała.
W sobotę w ekologicznym domu w Uradzie w pow. słubickim zaprezentuje się pięciu artystów. Serię wystaw i pokazów przygotowano tego dnia również we Frankfurcie.
Natomiast w niedzielę w Collegium Poloniców zostanie zaprezentowana m.in. wystawa grupy z Czech pt. „Rzeczywiste czy nadprzyrodzone” oraz performance Isabelle Krieg.
Pełny program festiwalu i inne informacje znajdują się na stronie: www.labirynt.slubice.eu
Organizatorem przedsięwzięcia jest Galeria OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury i Stowarzyszenie Słubfurt.

Dodaj komentarz