Wypadki

22:12

15 września 2010

Jacek Stefanowicz

Dziennikarz działu informacji, wydawca Radioporanka   + 48 68 4555 522

Zmieniające się warunki na drogach, nieuwaga kierowców lub po prostu brak ostrożności doprowadził w ostatnich godzinach do trzech groźnych wypadków. Na drodze wojewódzkiej nr 134 na odcinku Ośno Lubuskie – Radachów doszło do śmiertelnego zdarzenia.

Jak wynika z ustaleń policji, 46 letni kierowca Renault Kangoo wyprzedzał dwa samochody. Jednak w trakcie manewru zrezygnował i próbował ponownie dostać się na swój pas ruchu. Ten manewr niestety mu się nie udał. Auta zjechało z drogi i czołowo uderzyło w drzewo. Kierowca zginął na miejscu.

Na trasie nr 27 Zielona Góra – Nowogród Bobrzański, po godzinie 15.00 2 kilometry przed Nowogrodem zderzyły się 4 samochody: 3 osobowe – Audi A4, Mercedes i Skoda Fabia oraz Merdcedes BUS. Dwie osoby trafiły do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana.

Ze wstepnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego Mercedesa zjechał na przeciwny pas ruchu i spowodował kolejne zderzenia.

To jeszcze nie koniec. Na ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia mężczyzny. Jak powiedział Jarosław Tchorowski z zielonogórskiej drogówki do potrącenia pieszego doszło, gdy ten był już praktycznie po drugiej stronie ulicy. Na dwupasmowej jezdni, przed przejściem, nie zatrzymał się jednak kierowca jadący lewym pasem i potrącił przechodzącego mężczyznę. Poszkodowany trafił z rozciętą głową do zielonogórskiego szpitala.

Dodaj komentarz