W.Tyszkiewicz: Za 5-6 lat Nowa Sól będzie perełką. Nie wiadomo jednak, czy pod rządami Tyszkiewicza

10:02

21 listopada 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

O planach rozwojowych i wyzwaniach Nowej Soli mówił dziś w Radiu Zachód prezydent tego miasta Wadim Tyszkiewicz. Jak ocenił, choć Nowa Sól nie należy wciąż do krezusów, to w ostatnim czasie zrobiła duży krok do przodu i to pomimo braku budżetu obywatelskiego w tym trzecim co do wielkości lubuskim samorządzie.

Przyszłoroczny budżet Nowej Soli planowany jest na poziomie ok. 200 mln złotych i jak mówi Tyszkiewicz, zrealizowane z niego zostaną dalsze inwestycje mające zapewnić miastu rozwój:

Zapytaliśmy także prezydenta Nowej Soli, dlaczego w rządzonym przez niego mieście nie funkcjonuje jeszcze budżet obywatelski:

Nie wiadomo jednak, czy to Tyszkiewicz będzie te plany realizował, bowiem jak sam stwierdził, nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji co do startu w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Jedna myśl na temat “W.Tyszkiewicz: Za 5-6 lat Nowa Sól będzie perełką. Nie wiadomo jednak, czy pod rządami Tyszkiewicza”

  1. Niech przyjemie imigrantów do swojego domu ten Tyszkiewicz jest takim zwolennikiem, wystarczająco ma pieniędzy, a nie chce karać nas Polaków. Zobaczcie na ulice Berlina, Paryża itd szkoda gadać..

Dodaj komentarz