„Śmierdzący biznes” dziś w Ekspresie Reporterów TVP2

13:10

21 listopada 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

Czy województwo lubuskie staje się wysypiskiem zachodniej Europy? Częściowa odpowiedź na to pytanie dziś w TVP2, gdzie wyemitowany zostanie reportaż Macieja Piotrowskiego poświęcony składowisku odpadów komunalnych i niebezpiecznych w podszprotawskich Kartowicach.

Współpracujący również z Radiem Zachód dziennikarz mówił dziś na naszej antenie o tym, co skłoniło go do zainteresowania się dramatem mieszkańców Szprotawy, którzy od lat skarżą się na niedogodności związane z funkcjonowaniem wysypiska. Jak mówi Piotrowski, wszystko zaczęło się od reportażu poświęconego składowisku odpadów w zielonogórskim Przylepie:

Jak dodaje Piotrowski, winy za obecne „śmieciowe problemy” w wielu miejscach naszego województwa można upatrywać w obowiązującym prawie i wcześniejszych decyzjach samorządu:

Emisję reportażu zaplanowano w Ekspresie Reporterów na antenie TVP2 dziś o godzinie 21:55. Gościem jutrzejszej porannej rozmowy Radia Zachód będzie Józef Rubacha, burmistrz Szprotawy, który również odniesie się do tej sprawy.

Fot. Maciej Piotrowski, kadr z reportażu „Śmierdzący biznes”

Jedna myśl na temat “„Śmierdzący biznes” dziś w Ekspresie Reporterów TVP2”

  1. To smietnisko to masakra jadonc na skuteze na wiadukcie kolejowym spas mozna

Dodaj komentarz