Wiosną 2018 r. powinny być pomniki smoleńskie i raport dotyczący katastrofy – mówił na Krakowskim Przedmieściu Jarosław Kaczyński

22:17

10 października 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował, że wiosną przyszłego roku powinny być gotowe pomniki smoleńskie oraz raport końcowy dotyczący katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. W Warszawie podczas 90. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński podkreślił, że jeśli te cele zostaną zrealizowane, to za pół roku uroczystości w ósmą rocznicę katastrofy w Smoleńsku będą jednocześnie ostatnimi comiesięcznymi obchodami.
„Na wiosnę przyszłego roku powinno być już wszystko jasne i wszystko gotowe. Powinniśmy mieć pomniki niedaleko stąd, choć w trochę innym miejscu, niż planowaliśmy. Powinniśmy też mieć ostateczne raporty tych, którzy dziś dążą do tego, by ustalić prawdę” – powiedział prezes PiS.
Jarosław Kaczyński powiedział też, że tragicznie zmarły prezydent zasługuje na swój pomnik nie tylko jako głowa państwa, lecz również z powodu jego dokonań jako prezydenta Warszawy, ministra sprawiedliwości oraz wcześniej – jako działacza „Solidarności”. „To on otworzył nam drogę do zwycięstwa, to on mówił prawdę o Polsce” – mówił Jarosław Kaczyński o swoim bracie.

O godzinie 19 w archikatedrze Świętego Jana na Starym Mieście odprawiono mszę świętą za dusze ofiar katastrofy smoleńskiej. Po jej zakończeniu uczestnicy miesięcznicy przeszli Krakowskim Przedmieściem pod Pałac Prezydencki. Miesięcznica zakończyła się Apelem Jasnogórskim.
Jej przebieg próbowała zakłócić grupa kilkudziesięciu osób, którzy stanęli w okolicach hotelu Bristol. Uczestników pikiety wylegitymowała policja. Doszło do przepychanek protestujących z funkcjonariuszami.

Dodaj komentarz