USA: Trump znów ostrzega Koreę

19:38

11 sierpnia 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Donald Trump wystosował kolejne ostrzeżenie pod adresem Pjongjangu. Amerykański prezydent napisał na Twitterze, że Stany Zjednoczone mają gotowe plany militarne przeciwko Korei Północnej.
Po raz trzeci w tym tygodniu Donald Trump zasugerował, że Stany Zjednoczone są gotowe do uderzenia militarnego w Koreę Północną. We wtorek mówił o „ogniu i furii”, z jaką może spotkać się koreański reżim, a wczoraj stwierdził, że tamte słowa były nawet zbyt łagodne. Dziś dał do zrozumienia, że amerykańskie wojsko jest gotowe do działania. „Rozwiązania militarne są w pełni przygotowane, zapięte i załadowane, gdyby Korea Północna postąpiła nierozsądnie. Mam nadzieję, że Kim Dzong Un wybierze inną drogę” – napisał na Twitterze. Później amerykański prezydent wskazał na oświadczenie Dowództwa Amerykańskich Sił Zbrojnych na Pacyfiku mówiące o tym, że stacjonujące na wyspie Guam bombowce strategiczne B1-B Lancer są przygotowane do wypełnienia rozkazów.
Najnowsze oświadczenie Donalda Trumpa nie oznacza, że amerykańskie siły zbrojne zostały postawione w stan podwyższonej gotowości. Jest jednak kolejnym elementem retorycznej wojny pomiędzy Waszyngtonem a Pjongjangiem, która jest wyrazem zaniepokojenia Białego Domu postępami koreańskiego programu nuklearnego i rakiet balistycznych.

Dodaj komentarz