TVP zawiadomi prokuraturę w sprawie incydentu przed Sejmem

19:55

10 grudnia 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Telewizja Polska dziś zawiadomi prokuraturę w sprawie incydentu przed Sejmem W związku z piątkowym atakiem na dziennikarkę programu ,,W tyle wizji”, TVP złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa „w związku z utrudnianiem obowiązków służbowych dziennikarzowi TVP. ” Dodatkowo TVP zapowiedziało, że zapewni pełne prawne wsparcie atakowanej dziennikarce jeżeli ta zdecyduje się wystąpić na drogę prawną cywilną.
W piątek przed Sejmem, w trakcie protestu zorganizowanego przez stowarzyszenie Obywatele RP, dziennikarka TVP została werbalnie zaatakowana przez zgromadzonych.
Wczoraj policja zaapelowała o powstrzymanie agresji w mediach społecznościowych. Służby w swoim wpisie odniosły się do stwierdzeń publikowanych na Twitterze.
„Ostatnio pojawiające się wpisy nawołujące do łamania prawa są bardzo niebezpieczne! Zapowiadamy zdecydowane działania przeciwko prowokatorom, a zabezpieczone dowody, w tym wpisy i wypowiedzi przekażemy do prokuratury” – napisano na oficjalnym profilu policji Twitterze. Załączono przy tym kilka wpisów. „Obawiam się , że aby wyzwolić Polskę , będzie musiała polać się krew !” – napisała internautka podpisana jako Olga. „Nie ma przyzwolenia na takie jak – pokazane poniżej- zachowania” – podkreśla policja.

Dodaj komentarz