Suwerenność Polski jest największym skarbem mówi prezydent Andrzej Duda

22:35

9 listopada 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że wolność i suwerenność Polski jest jedna, niepodzielna i jest dla nas największym skarbem. Prezydent RP z małżonką wziął udział w widowisku multimedialnym „Powrócim pełni sławy” w Teatrze Polskim w Warszawie. Koncert odbył się z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W przemówieniu, otwierającym widowisko, Andrzej Duda powiedział, że Polacy jako naród i wspólnota potrafili przetrwać najtrudniejsze momenty w historii. Prezydent podkreślał, że Polacy mogą być dumni ze swojego dorobku, z tego, iż w najtrudniejszych momentach zachowywali wiarę w zwycięstwo, która wiodła ich do wolności. „To jest właśnie ten najważniejszy element tkanki, która nam tą wspólnotę pozwala budować, ponad wszelkimi podziałami, ponad wszelkimi doraźnymi sporami” – mówił. „Polska jest jedna, wolność Polski jest jedna, niepodzielna” – dodał Andrzej Duda.
Prezydent zwrócił uwagę, że wspólnotę pomaga budować tradycja wspólnego śpiewania. „Jako prezydent Rzeczypospolitej niezwykle cenię to, że odradza się ten zwyczaj wspólnego śpiewania nie tylko w gronie rodziny i przyjaciół, ale że są organizowane te spotkania, które my zaczęliśmy nazywać śpiewankami, w miastach, w miasteczkach, że ludzie się jednoczą w tym właśnie wspomnieniu naszej wielkiej tradycji a zarazem w jej budowaniu” – mówił prezydent.
Podczas koncertu prezentowane były znane pieśni Legionów we współczesnych aranżacjach. Wystąpili m.in. Krzysztof Cugowski, Halina Mlynkowa, Natalia Szroeder i Rafał Brzozowski.

Dodaj komentarz