SLD i Twój Ruch jednym głosem w sprawie afery podsłuchowej

14:51

1 lipca 2014

Informacyjna Agencja Radiowa

SLD i Twój Ruch jednym głosem w sprawie afery podsłuchowej. Liderzy ugrupowań – Leszek Miller i Janusz Palikot – zapowiedzieli, że będą popierać wnioski o komisje śledcze, a także te dotyczące wotum nieufności dla szefów MSW i MSZ. Obaj politycy podkreślali w trakcie konferencji prasowej, że ich współpraca dotyczy wyłącznie wyjaśnienia afery podsłuchowej. Nie ma mowy o czymś więcej – mówił Janusz Palikot.
Szefowie SLD i Twojego Ruchu nie wykluczają również złożenia jesienią wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Wcześniej skonsultujemy się ze wszystkimi partiami w sprawie ich propozycji kandydatur na premiera – powiedział Leszek Miller. SLD i Twój Ruch chcą, by w Sejmie powstały trzy specjalne komisje. Jedna miałaby się zająć procedurami bezpieczeństwa w państwie, druga dotyczyłaby funkcjonowania Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, w związku z rozmową Andrzeja Parafianowicza z byłym ministrem transportu Sławomirem Nowakiem. Trzecia komisja zbadałaby sprawę opóźnień w budowie gazoportu w Świnoujściu – powiedział Janusz Palikot.
Ciężar gatunkowy afery jest tak ogromny, że dotychczasowe niesnaski przestają mieć znaczenie – stwierdził Leszek Miller. Jak dodał, sam żałuje zbyt wielu ostrych słów jakie padały z ust posłów SLD pod adresem Twojego Ruchu. Janusz Palikot zwrócił uwagę, że nie będzie mowy o wyjaśnieniu afery podsłuchowej dopóki opinia publiczna nie pozna treści rozmów nagranych polityków. Obecnie ABW i prokuratura wiedzą kto był podsłuchiwany, znają również treść tych rozmów, wzywamy te organy, a także premiera do ujawnienia pełnej wiedzy, którą oni mają, a nie ma opinia publiczna – podkreślał lider Twojego Ruchu. Dodał, że wniosek jego partii o skrócenie kadencji parlamentu nie zostanie wycofany. Potrzeba kolejnej sejmowej debaty, by sprawa afery nie wygasła – mówił.
Janusz Palikot przyznał, że inicjatywa połączenia sił SLD i TR w kwestii afery taśmowej zrodziła się z jego rozmowy z Leszkiem Millerem w trakcie ostatniego posiedzenia Sejmu.

Dodaj komentarz