Sejm przegłosował ustawę o strzelnicach

20:50

9 listopada 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Od stycznia 2018 roku ruszy program budowy i rewitalizacji strzelnic. Sejm przyjął nowelizację ustawy w tej sprawie. W przepisach dotyczących finansowania samorządu przewidziano możliwość przekazania środków z budżetu MON na budowę strzelnic. Nowelizacja autorstwa PiS przewiduje utworzenie tego typu obiektów w każdym powiecie.
Z wcześniejszych informacji kierownictwa resortu obrony wynika, że w przyszłorocznym budżecie są już na ten cel zabezpieczone fundusze. Wiceszef MON Michał Dworczyk, który współtworzył nowe przepisy, uważa, że rozbudowa strzelnic to korzyść dla wszystkich. Będą się tam szkolić zarówno wojskowi, jak i cywile z organizacji proobronnych i klas mundurowych. Według autorów nowelizacji, zaletą nowych przepisów jest też to, że nie narzucają one obowiązku budowy strzelnic przez każdy samorząd. Dają jedynie możliwość ubiegania się o dofinansowanie na budowę tego typu obiektów z budżetu ministerstwa.
Część opozycji krytykuje nowe przepisy. Politycy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i PSL uważają, że w Polsce są obecnie ważniejsze sprawy niż budowa strzelnic. Przekonują, że najpierw trzeba uporać się chociażby z kolejkami do lekarzy, budową żłobków czy remontem dróg lokalnych, a dopiero potem rozwijać infrastrukturę strzelecką.

Dodaj komentarz