Ryszard Petru: opozycja powinna szukać koalicji w wyborach samorządowych

20:09

15 października 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zwraca się do innych ugrupowań opozycyjnych o szukanie porozumienia przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Polityk podkreślił, iż dobrą praktyką powinno być wystawienie w regionach wspólnych kandydatów wspieranych przez różne siły polityczne. Petru poruszył ten wątek podczas odbywającej się w Warszawie konwencji regionalnej Nowoczesnej.
„Apelujemy, by w najbliższych wyborach szukać takich porozumień koalicyjnych. Dobrym przykładem jest Warszawa, gdzie działo się wiele złego. Potrzebna jest osoba, która nie miała do czynienia z tymi rzeczami, która będzie uczciwa, oczyści atmosferę i da nową perspektywę. Jesteśmy skłonni szukać takich rozwiązań ponad podziałami, ale bez ugrupowań skrajnych” – zaznaczył Ryszard Petru.
Nowoczesna zadeklarowała chęć samorządowej współpracy z innymi ugrupowaniami, mimo, iż w Warszawie ma swojego kandydata na prezydenta miasta. Mowa o członku komisji weryfikacyjnej badającej nieprawidłowości przy reprywatyzowaniu warszawskich nieruchomości, Pawle Rabieju.
Wybory samorządowe odbędą się jesienią przyszłego roku.

Dodaj komentarz