Przedstawiciele Komisji Weneckiej z wizytą w Polsce

08:00

25 października 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Przedstawiciele Komisji Weneckiej rozpoczną dziś (25.10) wizytę w Polsce. Eksperci w dziedzinie prawa konstytucyjnego będą rozmawiali z politykami, sędziami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Rozmowy znajdą później odzwierciedlenie w opiniach w sprawie Polski, które zostaną zaprezentowane na sesji komisji w grudniu. 

Przedstawiciele Komisji Weneckiej spotkają się miedzy innymi z reprezentantami Sejmu i Senatu, Sądu Najwyższego, urzędu Prokuratora Generalnego, Rzecznika Praw Obywatelskich, Izby Adwokackiej, ale też z organizacjami pozarządowymi, Helsińską Fundacją Praw Człowieka i Amnesty International.

Komisja przygotuje dwie opinie w sprawie Polski: jedną dotyczącą ustawy o prokuraturze, a drugą – w sprawie projektów dotyczących reformy sądownictwa.
To będzie kolejna wizyta delegacji Komisji Weneckiej w Polsce. Wcześniej jej przedstawiciele wydali już opinie na temat nowelizacji ustaw o Trybunale Konstytucyjnym i o tak zwanej ustawie inwigilacyjnej.

„Komisja Wenecka na rzecz Demokracji przez Prawo” jest organem doradczym Rady Europy. W jej skład wchodzą eksperci w dziedzinie prawa konstytucyjnego i międzynarodowego.

Dodaj komentarz