Prezydent-elekt przyjął Davida Whitebreada

19:28

9 czerwca 2015

Informacyjna Agencja Radiowa

Prezydent-elekt Andrzej Duda spotkał się z brytyjskim ekspertem od wczesnej edukacji Davidem Whitebreadem. Profesor z Uniwesytetu Cambridge przebywa w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.
Do pałacyku MSZ, w którym urzęduje tymczasowo Andrzej Duda David Whitebread przybył w towarzystwie Tomasza i Karoliny Elbanowskich.
Profesor ocenił spotkanie z prezydentem-elektem jako dobre i dodał, że było ono dla niego wielką przyjemnością. Zdaniem Davida Whitebreada, Andrzej Duda z uwagą wysłuchał jego poglądów na temat nauczania małych dzieci.
Według Karoliny Elbanowskiej, Andrzej Duda cały czas pamięta o sprawie sześciolatków, „zgłasza wolę zmiany prawa i obiecuje, że będzie robił wszystko aby rodzice mieli wybór w sprawie edukacji swoich dzieci i aby ten sztywny obowiązek był w jak najbardziej optymalnym momencie dla rozwoju dziecka, czyli właśnie siedmiu lat”.
„Powtórzył obietnicę z kampanii wyborczej, że będzie robił wszystko na rzecz wolnego wyboru rodziców” – powiedziała Elbanowska po spotkaniu z prezydentem-elektem.
Andrzej Duda spotkał się wcześniej z emirem Dubaju, szejkiem Mohammadem bin Raszidem al-Maktumem i premierem Kanady Stephenem Harperem. Na czwartek planowane jest spotkanie prezydenta-elekta z Jebem Bushem z amerykańskiej partii Republikanów.

Dodaj komentarz