Premier i minister edukacji odznaczą nauczycieli

22:41

15 października 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Premier Beata Szydło i minister edukacji Anna Zalewska wręczą  jutro nauczycielom odznaczenia państwowe i ministerialne. Uroczystość, podczas której nauczyciele otrzymają Krzyże Oficerskie i Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej odbędzie się w Kancelarii Premiera o 11.00.
Nauczyciele otrzymają nie tylko Krzyże Oficerskie i Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, ale także Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz zostaną wyróżnieni tytułem Honorowego Profesora Oświaty. Minister edukacji Anna Zalewska wręczy też Nagrody i Medale Komisji Edukacji Narodowej. „W tym roku takie medale otrzyma prawie 5 tysięcy osób” – mówi Anna Ostrowska rzeczniczka resortu edukacji. „Oznacza to, że nauczyciele faktycznie mają szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania i że są docenieni za swoją długoletnią pracę” – dodaje rzeczniczka.
Odznaczenia i wyróżniania nadane nauczycielom przez minister edukacji wręczą także kuratorzy oświaty i samorządowcy na galach w całej Polsce.
Oprócz nauczycieli, na uroczystości w Kancelarii Premiera będą także uczniowie. Oni otrzymają z rąk Beaty Szydło stypendia Prezesa Rady Ministrów za wyróżniające wyniki w nauce. W tym roku stypendia otrzyma ponad 3700 uczniów.
Uroczystość w Kancelarii Premiera odbędzie się z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 14 października.

Dodaj komentarz