Poprawia się stan zdrowia Tomasza Golloba

21:29

19 maja 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Poprawia się stan zdrowia Tomasza Golloba. Poważnie ranny żużlowiec jest w dobrej kondycji psychicznej, a efekty jego rehabilitacji są już widoczne. Mistrz świata z 2010 roku odzyskał tzw. głębokie czucie w nogach.
Opiekujący się nim wybitny neurochirurg profesor Marek Harat wyjaśnia, że pacjent czuje, jakie jest położenie kończyn, która część nogi jest rehabilitowana, czy to jest noga prawa czy lewa, czy ćwiczenia dotyczą stopy czy uda. „Jest bardzo umotywowany do pracy”- podkreśla lekarz.
Jak mówi profesor Marek Harat, stan ogólny Tomasza Golloba poprawia się. Objawy obrażeń klatki piersiowej, których doznał w czasie urazu: złamania żeber, stłuczenia serca, wycofały się bez pozostawienia trwałych następstw. Jeśli chodzi o te najpoważniejsze obrażenia, czyli uszkodzenie rdzenia kręgowego, to są pierwsze sygnały powrotu jego funkcji, czyli właśnie powrót czucia głębokiego. „To jest pierwszy sygnał, że rdzeń może podjąć funkcje. Nie mogę powiedzieć, że jest pewność, ale jest nadzieja, że stan neurologiczny pacjenta jeszcze się poprawi:”- mówi Marek Harat.
Tomasz Gollob przebywa w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy

Dodaj komentarz