Polska zbrojeniówka wspiera weteranów

22:25

22 grudnia 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Polska zbrojeniówka wspiera weteranów poszkodowanych w misjach bojowych. Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej przekazała 200 tysięcy złotych Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.
Pieniądze przekazano po tym, jak weterani wysłali list z prośbą o wsparcie leczenia poszkodowanych żołnierzy – powiedziała prezes fundacji Eliza Dzwonkiewicz. Dodała, że w piśmie od weteranów była prośba o wsparcie leczenia poszkodowanych, a konsorcjum zbrojeniowe uznało, że to grupa, z którą należy się podzielić środkami.
Darowizna zostanie przeznaczona na rehabilitację żołnierzy. Prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju Tomasz Kloc powiedział, że 200 tysięcy starczy na wsparcie kilkudziesięciu weteranów. Przypomniał, że jeden turnus rehabilitacyjny kosztuje od 1800 do 2000 złotych. Pieniądze z Fundacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej pozwolą na opłacenie leczenia co najmniej 50 osobom.
Prezes Eliza Dzwonkiewicz zapowiedziała, że przekazana darowizna nie będzie jednorazowa. Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej zamierza co roku przekazywać wsparcie finansowe rannym i poszkodowanym weteranom. W planach jest nie tylko pomoc finansowa, ale także działania polegające na wsparciu wolontariuszy oraz lobbowanie na rzecz środowiska weteranów.

Dodaj komentarz