Policja rozpoczęła akcję „Bezpieczne ferie”

14:24

12 stycznia 2018

Informacyjna Agencja Radiowa

Będzie więcej patroli na drogach i wokół miejsc wypoczynku dzieci, kontrole trzeźwości na stokach. Policja rozpoczęła akcję „Bezpieczne ferie”.
Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji podkreślił, że w najbliższych dniach na drogach będzie wzmożony ruch, szczególnie dużo pojawi się autokarów, które przewożą dzieci na zimowiska. Dlatego policjanci zapowiadają więcej kontroli drogowych podczas, których sprawdzą stan techniczny samochodu. Będą też zwracać uwagę na to, jak są przewożeni najmłodsi pasażerowie.

Jak powiedział policjant, podczas podróży na wypoczynek zimowy warto też zabezpieczyć przewożone przedmioty, aby podczas gwałtownego hamowania czy kolizji nie stanowiły dodatkowego zagrożenia dla podróżujących.
W okresie ferii policjanci będą pełnić także patrole na stokach narciarskich w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka przypomina o zasadach bezpieczeństwa wypoczynku w takich miejscach. Rzecznik przyznaje, że główne zarzuty wobec wypoczywających na stokach to przede wszystkim nieużywanie kasków przez dzieci do 16 roku życia czy zjeżdżanie pod wpływem alkoholu. Mariusz Ciarka zaznacza, że na nietrzeźwych narciarzy czy snowboardzistów na zorganizowanych stokach policjant może nałożyć grzywnę. Policja podczas ferii ma też pełnić rolę prewencyjną wobec kradzieży samochodów czy włamań złodziei sprzętu narciarskiego.
Akcja policji potrwa do zakończenia ferii we wszystkich województwach czyli do 25 lutego.

Dodaj komentarz