PKP PLK: Nowy rozkład jazdy pociągów wprowadzany planowo

21:33

10 grudnia 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Obowiązujący od dziś rozkład jazdy kolei wprowadzany bez zakłóceń – informuje PKP PLK. Zmian dokonano między innymi w związku z otwarciem nowej łącznicy kolejowej w Krakowie, co skróciło o kilkanaście minut czas przejazdu ze stolicy Małopolski do Rzeszowa i Przemyśla.
Jak informuje PKP PLK, do 8:00 rano na trasy wyjechało prawie 800 pociągów. Przejazdy odbywają się bez zakłóceń, a trasy kolejowe monitorują dyżurni ruchu i dyspozytorzy wspólnie z przewoźnikami. Na 11 największych stacjach, między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni i w Zakopane, szczegóły zmian przekazują podróżnym mobilni informatorzy PKP Intercity.
W nowym rozkładzie o półtorej godziny skrócił się też czas przejazdu z Warszawy do Gorzowa Wielkopolskiego. Obecnie trasę przejeżdża się w 6 godzin. O kilka minut skróci się też podróż ze stolicy do Krakowa, Katowic, Bielska-Białej i Wrocławia przez Centralną Magistralę Kolejową. PKP PLK na 80-kilometrowym odcinku CMK zwiększyła prędkość maksymalną pociągów do 200 kilometrów na godzinę,.
Równocześnie trwa przebudowa niektórych tras, co skutkuje utrudnieniami. W takich przypadkach kolej uruchamia objazdy lub komunikację zastępczą. Dotyczy to między innymi tras z Warszawy do Białegostoku, Lublina i Grodziska Mazowieckiego.

Dodaj komentarz